The Magic University

Sesja 1

Zawiązki intrygi

Anzu i Flynn przyjeżdżają do miasta i spotykają się z kapłanem Ioun Alainem Lonnem. Spodziewali się co prawda kapłana Titusa (który to właśnie zaprosił Anzu do miasta), ale okazuje się, że on zaginął i Alain pełni jego obowiążki jako główny kapłan Ioun w Skarsgardzie. Alain udziela Anzu i Flynnowi noclegu w świątyni.

Do miasta wraca również z delegacji asystentka wykładowcy historii Cale’a Key’letha, Zaela Zandrell i z rozmowy z nim oraz z Baldrinem Codem dowiaduje się o morderstwach wykładowcy rytuałów, tieflinga Amnona J’honna (został zasztyletowany i znaleziony w szafie w swojej komnacie tydzień później, choć Baldrinowi zdaje się, że widział go w trakcie tego tygodnia) oraz niziołka Carla, asystenta bibliotekarza Henriego (rozpłatał go ukryty między regałami biblioteki wahadłowy topór).

W związku z morderstwami rektor zwołuje rada magicznego uniwersytetu, w której uczestniczą bohaterowie. Rektor postanawia, że właśnie oni, z racji pozycji paladynki Ioun Anzu Chih powinni przeprowadzić dochodzenie odnośnie zabójstw. Zaela Zandrell ma nadzorować ich dochodzenie, jako pracowniczka uczelni.

Bohaterowie badają sceny obydwu mordów, oraz ciała zabitych. Anzu przeprowadza dokładne oględziny ciała Amnona i dowiaduje się, że ciosy sztyletem zostały zadane wprawną ręką.

Bohaterowie uznają, że powinni znaleźć kleryczkę Mae, jedyną, która przeżyła atak koboldów na orszak kapłana Titusa. Znajdują ją w “Kapeluszu Maga”, jednej z tawern, gdzie Mae zapija smutki. Młoda kleryczka opowiada bohaterom dokładnie o zasadzce koboldów. Nie wie czy Titus przeżył; jej koń poniósł ją zanim zobaczyła jaki spotkał go los i tylko dzięki temu uszła z życiem. Po tej opowieści Mae wymiotuje na podłogę, ku obrzydzeniu Zaeli i traci przytomność.

Anzu, Zaela i Flynn postanawiają odstawić ją do świątyni. Po drodze jednak atakuje ich grupa rzezimieszków. Nie stanowią oni co prawda większego problemu, jednak jeden z ich przywódców ucieka, a drugi ginie w trakcie ucieczki (pośliznął się na oblodzonym przez Zaelę, za pomocą czaru Icy Terrain, bruku i rozbił sobie głowę).

Po tej krótkiej potyczce bohaterowie rozdzielają się. Anzu Chih zostaje w świątyni, Zaela Zandrell rusza na uniwersytet, a Flynn Redwood udaje się pod miasto, w miejsce ataku na kapłana Titusa.

Po powrocie na uczelnię Zaela Zandrell dowiaduje się od rozhisteryzowanej księżniczki Laury, że ktoś porwał albo zamordował baronettę Von Arden, jedną z młodych adeptek magii i przyjaciółkę Laury. Księżniczka podejrzewa jej kochanka Williama. Zaela niezwłocznie wzywa Anzu oraz jej starego przyjaciela, krasnoluda Morgrana, który akurat ją odwiedził.

Comments

osito

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.