The Magic University

Sesja 2

Po drodze na uniwersytet Anzu i Morgran zostają zaatakowani przez koboldy, które jednak z łatwością pokonują. Atak koboldów w środku miasta jest rzeczą dosyć niezwykłą i wzbudza ich podejrzenia.

Na uczelni do bohaterów dołącza młody sorcerer Quinn, student ostatniego roku, który wie, gdzie mieszka/pracuje William.

Bohaterowie włamują się nocą do sklepu “Rytuały Alvina” (Quinn używa Acid Orb na drzwiach) i przesłuchują kochanka baronetty Claudii Williama. Wierzą w jego niewinność i Anzu Chih postanawia dać mu schronienie w świątyni Ioun, na co przystaje kapłan Alain Lonn.

Cale Key’leth zostaje zamordowany. Scenę zabójstwa nakrywa jeden ze studentów przez co zabójca nie dokańcza roboty. Cale nie umiera od razu i zostawia wiadomość dla Zaeli: “porozmawiaj z Henrim o tajemnicy kręgu”. Przy jego ciele Zaela znajduje też niewielki kryształek.

Henri ujawnia, że magowie wbrew przykazaniom bogini Ioun (wszelka wiedza powina być ogólnodostępna) ukryli jedną z ksiąg z tajemną wiedzą. Obawiali się, że za jej pomocą ktoś mógłby sprowadzić zagładę na świat. Pięcioro magów zamknęło więc księgę w podziemnych jaskiniach pod piwnicami uniwersytetu i podzieliło się częściami klucza między sobą. Dopiero po ich śmierci można odebrać im klucz (wspomniany wcześniej kryształek); materializuje się on wraz z ich ostatnim dechem. Wśród tego pięciorga magów byli: Rektor Paelias Donn’Theath, wykładowca rytuałów Amnon J’honn, bibliotekarz Henri Vanwelden, wykładowca historii (mentor Zaeli)Cale Key’leth oraz kwestorka Lianna Baum.

Po uzyskaniu tych informacji bohaterowie postanawiają pilnować zwłok Cale’a. Zasadzają się więc w okolicach tymczasowej kostnicy (Zaela pełni wartę na korytarzu, Morgran w samej kostnicy, a Anzu w komnacie naprzeciwko). Czas dłuży im się na stróżowaniu, a razem z nimi jednemu ze strażników, Roger oddelegowanemu przez Shineana. Strażnik robi też obchody, zagląda do pomieszczenia ze zwłokami, sprawdza okna i rzuca okiem na same trupy. Po jakimś czasie strażnika zmienia kolejny ale jest zaskoczony, ponieważ zdaje mu się, że widział go przed chwilą na stołówce. Roger znika za rogiem, a do bohaterów powoli dociera, że coś jest nie tak. Ruszają więc w pogoń na klatkę schodową, za strażnikiem. Na piętrze, na którym znajdują się gabinety profesorów (swoje komnaty mają tu: Zaela Zandrell, szefowa katedry iluzji Thia Sindriil, kwestorka Lianna Baum, profesor starożytnych tekstów Birel Therean oraz jego asystent Baldrin Cod) Zaela i Anzu znajdują halabardę i miecz strażnika, po nim jednak nie ma śladu, a Zaela nie wyczuwa śladów magii.

Anzu i Zaela postanawiają przejrzeć pokoje magów w poszukiwaniu strażnika, nie znajdują po nim jednak śladu. Kwestorka wychodzi ze swojego gabinetu wywabiona hałasem otwieranych drzwi, znajduje Zaelę rozglądającą się po piętrze i wypytuje ją o jej powody. To wzbudza podejrzenia Zaeli, która postanawia śledzić Liannę, kiedy ta tylko opuści swój gabinet. Kwestorka udaje się do gabinetu rektora, gdzie jak podsłuchuje pod drzwiami Zaela, sekretarz Trymon odprawia ją z kwitkiem. Zaela również próbuje porozmawiać z rektorem, ale Trymon i ją odprawia. Według Trymona rektor jest zajęty i nie może jej przyjąć. Udaje jej się jedynie poprosić o zwołanie kolejnej rady uniwersytetu na następny dzień.

Tymczasem Quinn udaje się na miasto, aby poszukać informacji po karczmach. Najpierw trafia do “Kapelusza Maga”, gdzie wypytuje barmana o możliwość zatrudnienia się jako najemnik, a ten kieruje go do ‘wędrowca’ przesiadującego w tawernie “Korzeń Mandragory”. W owej karczmie Quinn faktycznie znajduje przesiadującego w rogu i palącego fajkę ‘wędrowca’, który okazuje się być rudowłosą kobietą. Quinn incognito, jako Faust Walenhof postanawia zdobyć od niej jak najwięcej informacji sugerując, że pracuje dla pewnej tajemnej organizacji – czcicieli smoka Ingeleonokasteliziliana. ‘Wędrowiec’ nie jest jednak skłonna udzielić żadnych informacji dopóki nie uzyska wstępnej zapłaty 150 złotych monet.

Bohaterowie podejrzewają kwestorkę, postanawiają więc wywabić ją z jej gabinetu i włamać się do niego pod jej nieobecność. Zaela przekonuje dziekankę Anję Gotjunsdjottir, że kwestorka posiada grant pieniężny, który mogłaby przyznać jednemu z wydziałów. Prosi więc Anję, aby ta wezwała i skłoniła kwestorkę Liannę do przekazania grantu na wydział historii. To powinno zająć Liannę na wystarczająco długo, by włamanie było możliwe.

Anzu pilnuje schodów, po których kwestorka będzie wracać, tymczasem pozostała trójka próbuje dostać się do jej komnaty. Po “otwarciu” drzwi za pomocą Acid Orba rzuconego przez Quinna ich oczom ukazuje się pokój, którego strzegą homunculusy. Jeden ze strażników zadaje wkrótce piskliwym głosikiem zagadkę: “Kosztowny to dar, choć nie ma początku, ni końca, a w środku nic”. Po chwili namysłu Anzu podaje właściwą odpowiedź: “pierścień” i homunculusy rozstępują się, przepuszczając bohaterów do wewnętrznej komnaty. Morgran zostaje na straży przy drzwiach a Quinn i Zaela przeszukują pokój. Po dokładnych oględzinach biurka kwestorki Zaela znajduje w nim ukryty schowek, w którym znajdują się 3 listy:

2 rozpieczętowane:

“1. Paelias Donn’Theath

2. Lianna Baum

3. Cale Key’leth

4. Amnon J’honn

5. Henri Vanmwelden

M.”

“Baronetta jest źródłem. Niedługo podejmiemy kroki.

M.”

i jeden nie wysłany:

“Wszystko co zdobyłam zostało skradzione. Myślałam, że mi ufasz. Czekam na szybką odpowiedź.

Eleesa”

Zaela podmienia pod listy strony, które wyrwała z książki i postanawia nie zostawić śladów. Kwestorka wraca zanim udaje się Zaeli dokończyć rytuał Make Whole, aby scalić drzwi wejściowe (po nie do końca fortunnie rzuconym Acid Orbie Quinna), bohaterom udaje się jednak uśpić jej czujność.

Comments

osito

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.