The Magic University

Sesja 3

Wykradzione listy nie dają jednak jednoznacznej podstawy do tego by oskarżyć kwestorkę ale rzucają na nią mocny cień podejrzeń. Quinn odradza jednak bohaterom ujawnienie całości na radzie uniwersytetu zwołanej przez Zaelę z czym zgadzają się wszyscy, nie wiadomo bowiem czy kwestorka nie jest czasem po ich stronie.

W międzyczasie Flynn wraca z leśnego rekonesansu odkrywszy niedaleko w lesie ruiny wieży rojące się od koboldów. Przeszukawszy kilka historycznych książek Zaela dowiaduje się że kiedyś istniały tunele łączące wieżę z miastem oraz być może z uniwersytetem. To rozwiewa wątpliwości drużyny dotyczące zaangażowania koboldów w tę sprawę oraz ich nagłe pojawienie się w mieście.

Drużyna, nie bardzo wiedząc co zrobić, postanawia wypytać się strażnika Rogera czy nie widział nic podejrzanego, ponieważ to pod niego podszył się ktoś kto zniknął na piętrze porzucając jego halabardę i miecz. To prowadzi bohaterów do komnat strażników gdzie Anzu odkrywa, że nie są one specjalnie zabezpieczone i ktokolwiek postronny nie miałby większych trudności z wykradzeniem ekwipunku, nie musiał by do tego używać nawet iluzji. Zaela natomiast postanawia zaczerpnąć nieco nowszej wiedzy o podziemiach uniwersytetu od woźnego, jednakże nie dowiaduje się nic.

Na zebraniu rady Zaela prosi o przyznanie większej ilości środków na ochronę grona profesorskiego a w szczególności wymienia 3 jeszcze żyjących członków “tajemnego kręgu”, nie mówiąc jednak nic o tym że bohaterowie wiedzą o jego istnieniu. Rada głosuje za. Szef straży wydaje się zaskoczony, może w końcu dostanie więcej niż tylko 4 strażników. Bohaterowie mają nadzieję, że wskazanie tylko nazwisk zmusi protagonistów do działania, postanawiają jednak nie ujawniać że są w posiadaniu jednego z kluczy do księgi.

Bohaterowie, podejrzewając że ścieżką uprowadzenia baronetty oraz ewentualnym wyjściem dla złoczyńcy mogą być tunele, postanawiają zbadać piwnice uniwersytetu. Na jednym z poziomów natrafiają na dwie dziwne komnaty. Nad jedną widnieje znak bogini Ioun jednak wewnątrz czyha na nich zielona galaretka (Gelatinous Cube), ze spotkaniem z którą Zaela cudem uchodzi z życiem, w drugim zaś, oznaczonym nieznanym im starożytnym symbolem, odkrywają dzięki wykryciu magii iluzoryczną ścianę, która skrywa zejście do najstarszej części piwnic.

Tam nieoczekiwanie natykają się na grupę zombie. Po walce Flynn znajduje ślady nie tylko zombie ale też okutych butów. To upewnia bohaterów w tym że podążają w dobrym kierunku. Docierają w końcu do nietkniętych na szczęście drzwi w których zamek jest otwierany jedynie przez wszystkie klucze, podejrzewają, że prowadzą one do księgi. W drugiej jednak komnacie czyha na nich kolejne niebezpieczeństwo.

Comments

osito

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.