The Magic University

Sesja 4

Na Tropie

Naprzeciwko zamkniętych magicznie drzwi, za którymi znajduje się Tajemnicza Księga, bohaterowie widzą komnatę z katakumbami, a wejście do niej wygląda na świeżo wykute. Wewnątrz Zaela niechcący uruchamia magiczny glif, wrzucając kamyk, na którym umieściła źródło magicznego światła. Glif okazuje się przyzywać szkielety. Przywódca szkeletów ma na nogach Boots of Adept Charging, a w jego sarkofagu znajduje się Flesh Seeker Broadsword. Po krótkiej potyczce, w której o mały włos nie ginie krasnolud Morgran, bohaterowie otwierają mały skarbczyk znajdujący się tuż za katakumbami, w którym udaje im się uruchomić pułapkę, nie wpadając w nią i znajdują wisiorek z podobizną Williama Thorna i wyrytą na wieczku literą “C”, oprócz tego w jednej ze skrzyń Orb of Debilitating Languor, oraz kosztwności. Drugą skrzynię Quinn usiłuje na odległośc otworzyć Acid Orbem. Nie powodzi mu się jednak i wkrótce nieudolnie rzucony kwasowy pocisk rozpuszcza złote monety w nieprzydatną brudną kałużę (z której Zaeli udaje się jednak uratować małą grudkę złota).

Bohaterowie udają się po schodach na wyższy poziom podziemi. tam znajdują komnatę z dwoma strażnikami koboldami. Quinn nie czekając na nic rozpuszcza głowę pierwszego z nich Acid Orbem. Drugi natychmiast się poddaje i “zachęcony” żelaznym chwytem Morgrana wyjawia, że on i jego martwy towarzysz stali na straży więźniów, którymi okazują się być kapłan Titus (niestety martwy) oraz pewien inny osobnik, który przedstawia się jako Vidal i który zdaje się rozpoznawać Quinna. Ich koboldzi jeniec wyjawia też, że jest jednym z podwładnych tajemniczego “Mistrza”, którego jednak nie ma w podziemiach. Według informacji kobolda znajduje się “na górze, w tym waszym mieście”.

Oprócz drzwi, którymi weszła drużyna, w tym pomieszczeniu znajdują się jeszcze drugie, prowadzące, według kobolda, “do starej wieży”. Bohaterowie barykadują je kamienną statuą.

Quinn jako pierwszy wchodzi wraz z Vidalem do komnaty naprzeciwko, w niej jednak okazuje się czekać ludzki mag oraz dwa szczurołaki. Jeden ze szczurołaków gryzie Quinna, zarażając go Filth Fever, przez którą ten omal nie umiera i co gorsza traci zdolność do uzdrowienia się.W trakcie potyczki za plecami Flynna jakby z nikąd materializuje się woźny z Uniwersytetu, przyodziany jednak w niezbyt pasujący na niego skórzany strój, który był prawdopodobnie szyty na kobietę. Woźny zadaje spore obrażenia bohaterom; po każdym ciosie sztyletem niby rozpływając się w powietrzu. W końcu Zaeli udaje się rzucić na niego czar Sleep, po którym woźny zasypia i zmienia się w kobietę doppelgangerkę. Bohaterowie korzystając z okazji natychmiast krępują zmiennokształtną.

W rogu za kolumną Vidal zauważa dwie martwe osoby, młodą kleryczkę Mae i Williama, kochanka zaginionej baronetty. Obydwoje bohaterowie odprowadzili wcześniej do świątyni i zostawili pod opieką kapłana Alaina Lonna. Na stojaku z bronią Flynn znajduje Zaczarowany Łuk i 20 strzał. Vidal, który w trakcie walki ukywał się cały czas za plecami Quinna (za co nieomal dostaje kuksańca od Flynna) wyjmuje ze skrzyni swoje rzeczy, w które się odziewa (ma identyczną broszę przy płaszczu jak Quinn). Wyjmuje też ze skrzyni Healing Potion, która uzdrawia Quinna przynajmniej w części i likwiduje u niego objawy choroby.

Po potyczce bohaterowie postanawiają zabarykadować jedną ze statuł znajdujących się w pomieszczeniu, drzwi, które według Vidala prowadzą do świątyni. Hałas robiony przez bohaterów prowokuje do wychylenia się z pokoju obok kobolda, którego Morgran i Quinn szybko łapią. W pokoju, z którego wychynął kobold znajduje się regał z książkami, łóżko na którym bohaterowie znajdują dwa kolejne cudowne przedmioty: Belt of Resilience i Restful Bedroll; oraz biurko na którym leży list o następującej treści:

“Mistrzu,
kwestorka usunięta.
Mam jej klucz.
Nikt nie podejrzewa, że się pod nią podszywam.

Eleesa”

Drużyna zastanawia się nad dalszym planem akcji, gdy nagle spod zabarykadowanych drzwi wiodących do świątyni słychać kroki. Ktoś z drugiej strony przez chwilę próbuje otworzyć drzwi, a kiedy mu się to nie udaje najwyraźniej puszcza się biegiem z powrotem.

Wygląda na to, że trzeba szybko działać. Bohaterowie udają się na uniwersytet, gdzie spotykają kapitana straży Shineana i wraz z nim idą do rektora. Nie zastają go jednak. Zmuszeni są rozmawiać z Trymonem, którego przekonują, że są bliscy rozwiązania zagadki morderstw. Pomimo tego nie wpuszcza ich on jednak do komnat rektora, utrzymując, że tego nie ma. Zaela informuje Trymona o tym, że doppelgangerka, którą Morgran niesie przewieszoną przez ramię podszywała się pod kwestorkę Liannę. Wspólnie idą więc do jej komnat i w trakcie gdy Quinn zagaduje Trymona, Zaela odkłada na miejsce wcześniej zabrane z biurka Lianny listy. Po porównaniu charakteru pisma Eleesy i Lianny okazuje się, że miały one inne pismo, jednak oba listy podpisane imieniem Eleesa (i ten znaleziony w biurku kwestorki i ten z lochów pod miastem) były bez wątpienia napisane tą samą ręką.

Trymon postanawia czekać na rektora na Uniwersytecie, a bohaterowie udają się podziemiami do świątyni, jednocześnie wysyłając Shineana w towarzystwie dwóch innych strażników przed jej główne wejście na powierzchni.

Drużyna wraz z Vidalem tajnym przejściem ukrytym za kominkiem dostaje się z lochów do świątyni w miejsce tuż przy głównej kaplicy. W tej już czeka na nich Alain. Po krótkiej rozmowie, w której sfrustrowany kapłan ujawnia, że to on jest owym tajemniczym “Mistrzem”, oraz, że owszem miał klucze z ciał kwestorki i Amnona J’honna, ale zostały one przez kogoś skradzione. Przyparty przez bohaterów do muru, decyduje się walczyć. Wykrzykuje zaklęcie i drzwi do kaplicy zatrzaskują się z hukiem (zamykając Vidala na zewnątrz kaplicy), z alków w rogach kaplicy wyłaniają się szkielety łucznicy, a tam gdzie stał chłopczyk, służący Alaina, stoi teraz potężny wilkołak.

Szykuje się ciężka walka, a bohaterowie są wciąż wyczerpani po bojach w lochach pod miastem.

Cliffhanger.

Comments

osito

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.