The Magic University

Sesja 5
Konfrontacja!

Bohaterowie dzielnie stawiają czoła Alainowi i w końcu pokonują go i zmuszają do poddania się. Quinn zastrasza go i Alain wyjawia, że faktycznie nie ma kluczy do Księgi. Usiłuje przekonać wszystkich, że chce współpracować, jednak nikt oprócz Quinna nie uważa, że ma on coś jeszcze do zaoferowania.

View
Sesja 4
Na Tropie

Naprzeciwko zamkniętych magicznie drzwi, za którymi znajduje się Tajemnicza Księga, bohaterowie widzą komnatę z katakumbami, a wejście do niej wygląda na świeżo wykute. Wewnątrz Zaela niechcący uruchamia magiczny glif, wrzucając kamyk, na którym umieściła źródło magicznego światła. Glif okazuje się przyzywać szkielety. Przywódca szkeletów ma na nogach Boots of Adept Charging, a w jego sarkofagu znajduje się Flesh Seeker Broadsword. Po krótkiej potyczce, w której o mały włos nie ginie krasnolud Morgran, bohaterowie otwierają mały skarbczyk znajdujący się tuż za katakumbami, w którym udaje im się uruchomić pułapkę, nie wpadając w nią i znajdują wisiorek z podobizną Williama Thorna i wyrytą na wieczku literą “C”, oprócz tego w jednej ze skrzyń Orb of Debilitating Languor, oraz kosztwności. Drugą skrzynię Quinn usiłuje na odległośc otworzyć Acid Orbem. Nie powodzi mu się jednak i wkrótce nieudolnie rzucony kwasowy pocisk rozpuszcza złote monety w nieprzydatną brudną kałużę (z której Zaeli udaje się jednak uratować małą grudkę złota).

Bohaterowie udają się po schodach na wyższy poziom podziemi. tam znajdują komnatę z dwoma strażnikami koboldami. Quinn nie czekając na nic rozpuszcza głowę pierwszego z nich Acid Orbem. Drugi natychmiast się poddaje i “zachęcony” żelaznym chwytem Morgrana wyjawia, że on i jego martwy towarzysz stali na straży więźniów, którymi okazują się być kapłan Titus (niestety martwy) oraz pewien inny osobnik, który przedstawia się jako Vidal i który zdaje się rozpoznawać Quinna. Ich koboldzi jeniec wyjawia też, że jest jednym z podwładnych tajemniczego “Mistrza”, którego jednak nie ma w podziemiach. Według informacji kobolda znajduje się “na górze, w tym waszym mieście”.

Oprócz drzwi, którymi weszła drużyna, w tym pomieszczeniu znajdują się jeszcze drugie, prowadzące, według kobolda, “do starej wieży”. Bohaterowie barykadują je kamienną statuą.

Quinn jako pierwszy wchodzi wraz z Vidalem do komnaty naprzeciwko, w niej jednak okazuje się czekać ludzki mag oraz dwa szczurołaki. Jeden ze szczurołaków gryzie Quinna, zarażając go Filth Fever, przez którą ten omal nie umiera i co gorsza traci zdolność do uzdrowienia się.W trakcie potyczki za plecami Flynna jakby z nikąd materializuje się woźny z Uniwersytetu, przyodziany jednak w niezbyt pasujący na niego skórzany strój, który był prawdopodobnie szyty na kobietę. Woźny zadaje spore obrażenia bohaterom; po każdym ciosie sztyletem niby rozpływając się w powietrzu. W końcu Zaeli udaje się rzucić na niego czar Sleep, po którym woźny zasypia i zmienia się w kobietę doppelgangerkę. Bohaterowie korzystając z okazji natychmiast krępują zmiennokształtną.

W rogu za kolumną Vidal zauważa dwie martwe osoby, młodą kleryczkę Mae i Williama, kochanka zaginionej baronetty. Obydwoje bohaterowie odprowadzili wcześniej do świątyni i zostawili pod opieką kapłana Alaina Lonna. Na stojaku z bronią Flynn znajduje Zaczarowany Łuk i 20 strzał. Vidal, który w trakcie walki ukywał się cały czas za plecami Quinna (za co nieomal dostaje kuksańca od Flynna) wyjmuje ze skrzyni swoje rzeczy, w które się odziewa (ma identyczną broszę przy płaszczu jak Quinn). Wyjmuje też ze skrzyni Healing Potion, która uzdrawia Quinna przynajmniej w części i likwiduje u niego objawy choroby.

Po potyczce bohaterowie postanawiają zabarykadować jedną ze statuł znajdujących się w pomieszczeniu, drzwi, które według Vidala prowadzą do świątyni. Hałas robiony przez bohaterów prowokuje do wychylenia się z pokoju obok kobolda, którego Morgran i Quinn szybko łapią. W pokoju, z którego wychynął kobold znajduje się regał z książkami, łóżko na którym bohaterowie znajdują dwa kolejne cudowne przedmioty: Belt of Resilience i Restful Bedroll; oraz biurko na którym leży list o następującej treści:

“Mistrzu,
kwestorka usunięta.
Mam jej klucz.
Nikt nie podejrzewa, że się pod nią podszywam.

Eleesa”

Drużyna zastanawia się nad dalszym planem akcji, gdy nagle spod zabarykadowanych drzwi wiodących do świątyni słychać kroki. Ktoś z drugiej strony przez chwilę próbuje otworzyć drzwi, a kiedy mu się to nie udaje najwyraźniej puszcza się biegiem z powrotem.

Wygląda na to, że trzeba szybko działać. Bohaterowie udają się na uniwersytet, gdzie spotykają kapitana straży Shineana i wraz z nim idą do rektora. Nie zastają go jednak. Zmuszeni są rozmawiać z Trymonem, którego przekonują, że są bliscy rozwiązania zagadki morderstw. Pomimo tego nie wpuszcza ich on jednak do komnat rektora, utrzymując, że tego nie ma. Zaela informuje Trymona o tym, że doppelgangerka, którą Morgran niesie przewieszoną przez ramię podszywała się pod kwestorkę Liannę. Wspólnie idą więc do jej komnat i w trakcie gdy Quinn zagaduje Trymona, Zaela odkłada na miejsce wcześniej zabrane z biurka Lianny listy. Po porównaniu charakteru pisma Eleesy i Lianny okazuje się, że miały one inne pismo, jednak oba listy podpisane imieniem Eleesa (i ten znaleziony w biurku kwestorki i ten z lochów pod miastem) były bez wątpienia napisane tą samą ręką.

Trymon postanawia czekać na rektora na Uniwersytecie, a bohaterowie udają się podziemiami do świątyni, jednocześnie wysyłając Shineana w towarzystwie dwóch innych strażników przed jej główne wejście na powierzchni.

Drużyna wraz z Vidalem tajnym przejściem ukrytym za kominkiem dostaje się z lochów do świątyni w miejsce tuż przy głównej kaplicy. W tej już czeka na nich Alain. Po krótkiej rozmowie, w której sfrustrowany kapłan ujawnia, że to on jest owym tajemniczym “Mistrzem”, oraz, że owszem miał klucze z ciał kwestorki i Amnona J’honna, ale zostały one przez kogoś skradzione. Przyparty przez bohaterów do muru, decyduje się walczyć. Wykrzykuje zaklęcie i drzwi do kaplicy zatrzaskują się z hukiem (zamykając Vidala na zewnątrz kaplicy), z alków w rogach kaplicy wyłaniają się szkielety łucznicy, a tam gdzie stał chłopczyk, służący Alaina, stoi teraz potężny wilkołak.

Szykuje się ciężka walka, a bohaterowie są wciąż wyczerpani po bojach w lochach pod miastem.

Cliffhanger.

View
Sesja 3

Wykradzione listy nie dają jednak jednoznacznej podstawy do tego by oskarżyć kwestorkę ale rzucają na nią mocny cień podejrzeń. Quinn odradza jednak bohaterom ujawnienie całości na radzie uniwersytetu zwołanej przez Zaelę z czym zgadzają się wszyscy, nie wiadomo bowiem czy kwestorka nie jest czasem po ich stronie.

W międzyczasie Flynn wraca z leśnego rekonesansu odkrywszy niedaleko w lesie ruiny wieży rojące się od koboldów. Przeszukawszy kilka historycznych książek Zaela dowiaduje się że kiedyś istniały tunele łączące wieżę z miastem oraz być może z uniwersytetem. To rozwiewa wątpliwości drużyny dotyczące zaangażowania koboldów w tę sprawę oraz ich nagłe pojawienie się w mieście.

Drużyna, nie bardzo wiedząc co zrobić, postanawia wypytać się strażnika Rogera czy nie widział nic podejrzanego, ponieważ to pod niego podszył się ktoś kto zniknął na piętrze porzucając jego halabardę i miecz. To prowadzi bohaterów do komnat strażników gdzie Anzu odkrywa, że nie są one specjalnie zabezpieczone i ktokolwiek postronny nie miałby większych trudności z wykradzeniem ekwipunku, nie musiał by do tego używać nawet iluzji. Zaela natomiast postanawia zaczerpnąć nieco nowszej wiedzy o podziemiach uniwersytetu od woźnego, jednakże nie dowiaduje się nic.

Na zebraniu rady Zaela prosi o przyznanie większej ilości środków na ochronę grona profesorskiego a w szczególności wymienia 3 jeszcze żyjących członków “tajemnego kręgu”, nie mówiąc jednak nic o tym że bohaterowie wiedzą o jego istnieniu. Rada głosuje za. Szef straży wydaje się zaskoczony, może w końcu dostanie więcej niż tylko 4 strażników. Bohaterowie mają nadzieję, że wskazanie tylko nazwisk zmusi protagonistów do działania, postanawiają jednak nie ujawniać że są w posiadaniu jednego z kluczy do księgi.

Bohaterowie, podejrzewając że ścieżką uprowadzenia baronetty oraz ewentualnym wyjściem dla złoczyńcy mogą być tunele, postanawiają zbadać piwnice uniwersytetu. Na jednym z poziomów natrafiają na dwie dziwne komnaty. Nad jedną widnieje znak bogini Ioun jednak wewnątrz czyha na nich zielona galaretka (Gelatinous Cube), ze spotkaniem z którą Zaela cudem uchodzi z życiem, w drugim zaś, oznaczonym nieznanym im starożytnym symbolem, odkrywają dzięki wykryciu magii iluzoryczną ścianę, która skrywa zejście do najstarszej części piwnic.

Tam nieoczekiwanie natykają się na grupę zombie. Po walce Flynn znajduje ślady nie tylko zombie ale też okutych butów. To upewnia bohaterów w tym że podążają w dobrym kierunku. Docierają w końcu do nietkniętych na szczęście drzwi w których zamek jest otwierany jedynie przez wszystkie klucze, podejrzewają, że prowadzą one do księgi. W drugiej jednak komnacie czyha na nich kolejne niebezpieczeństwo.

View
Sesja 2

Po drodze na uniwersytet Anzu i Morgran zostają zaatakowani przez koboldy, które jednak z łatwością pokonują. Atak koboldów w środku miasta jest rzeczą dosyć niezwykłą i wzbudza ich podejrzenia.

Na uczelni do bohaterów dołącza młody sorcerer Quinn, student ostatniego roku, który wie, gdzie mieszka/pracuje William.

Bohaterowie włamują się nocą do sklepu “Rytuały Alvina” (Quinn używa Acid Orb na drzwiach) i przesłuchują kochanka baronetty Claudii Williama. Wierzą w jego niewinność i Anzu Chih postanawia dać mu schronienie w świątyni Ioun, na co przystaje kapłan Alain Lonn.

Cale Key’leth zostaje zamordowany. Scenę zabójstwa nakrywa jeden ze studentów przez co zabójca nie dokańcza roboty. Cale nie umiera od razu i zostawia wiadomość dla Zaeli: “porozmawiaj z Henrim o tajemnicy kręgu”. Przy jego ciele Zaela znajduje też niewielki kryształek.

Henri ujawnia, że magowie wbrew przykazaniom bogini Ioun (wszelka wiedza powina być ogólnodostępna) ukryli jedną z ksiąg z tajemną wiedzą. Obawiali się, że za jej pomocą ktoś mógłby sprowadzić zagładę na świat. Pięcioro magów zamknęło więc księgę w podziemnych jaskiniach pod piwnicami uniwersytetu i podzieliło się częściami klucza między sobą. Dopiero po ich śmierci można odebrać im klucz (wspomniany wcześniej kryształek); materializuje się on wraz z ich ostatnim dechem. Wśród tego pięciorga magów byli: Rektor Paelias Donn’Theath, wykładowca rytuałów Amnon J’honn, bibliotekarz Henri Vanwelden, wykładowca historii (mentor Zaeli)Cale Key’leth oraz kwestorka Lianna Baum.

Po uzyskaniu tych informacji bohaterowie postanawiają pilnować zwłok Cale’a. Zasadzają się więc w okolicach tymczasowej kostnicy (Zaela pełni wartę na korytarzu, Morgran w samej kostnicy, a Anzu w komnacie naprzeciwko). Czas dłuży im się na stróżowaniu, a razem z nimi jednemu ze strażników, Roger oddelegowanemu przez Shineana. Strażnik robi też obchody, zagląda do pomieszczenia ze zwłokami, sprawdza okna i rzuca okiem na same trupy. Po jakimś czasie strażnika zmienia kolejny ale jest zaskoczony, ponieważ zdaje mu się, że widział go przed chwilą na stołówce. Roger znika za rogiem, a do bohaterów powoli dociera, że coś jest nie tak. Ruszają więc w pogoń na klatkę schodową, za strażnikiem. Na piętrze, na którym znajdują się gabinety profesorów (swoje komnaty mają tu: Zaela Zandrell, szefowa katedry iluzji Thia Sindriil, kwestorka Lianna Baum, profesor starożytnych tekstów Birel Therean oraz jego asystent Baldrin Cod) Zaela i Anzu znajdują halabardę i miecz strażnika, po nim jednak nie ma śladu, a Zaela nie wyczuwa śladów magii.

Anzu i Zaela postanawiają przejrzeć pokoje magów w poszukiwaniu strażnika, nie znajdują po nim jednak śladu. Kwestorka wychodzi ze swojego gabinetu wywabiona hałasem otwieranych drzwi, znajduje Zaelę rozglądającą się po piętrze i wypytuje ją o jej powody. To wzbudza podejrzenia Zaeli, która postanawia śledzić Liannę, kiedy ta tylko opuści swój gabinet. Kwestorka udaje się do gabinetu rektora, gdzie jak podsłuchuje pod drzwiami Zaela, sekretarz Trymon odprawia ją z kwitkiem. Zaela również próbuje porozmawiać z rektorem, ale Trymon i ją odprawia. Według Trymona rektor jest zajęty i nie może jej przyjąć. Udaje jej się jedynie poprosić o zwołanie kolejnej rady uniwersytetu na następny dzień.

Tymczasem Quinn udaje się na miasto, aby poszukać informacji po karczmach. Najpierw trafia do “Kapelusza Maga”, gdzie wypytuje barmana o możliwość zatrudnienia się jako najemnik, a ten kieruje go do ‘wędrowca’ przesiadującego w tawernie “Korzeń Mandragory”. W owej karczmie Quinn faktycznie znajduje przesiadującego w rogu i palącego fajkę ‘wędrowca’, który okazuje się być rudowłosą kobietą. Quinn incognito, jako Faust Walenhof postanawia zdobyć od niej jak najwięcej informacji sugerując, że pracuje dla pewnej tajemnej organizacji – czcicieli smoka Ingeleonokasteliziliana. ‘Wędrowiec’ nie jest jednak skłonna udzielić żadnych informacji dopóki nie uzyska wstępnej zapłaty 150 złotych monet.

Bohaterowie podejrzewają kwestorkę, postanawiają więc wywabić ją z jej gabinetu i włamać się do niego pod jej nieobecność. Zaela przekonuje dziekankę Anję Gotjunsdjottir, że kwestorka posiada grant pieniężny, który mogłaby przyznać jednemu z wydziałów. Prosi więc Anję, aby ta wezwała i skłoniła kwestorkę Liannę do przekazania grantu na wydział historii. To powinno zająć Liannę na wystarczająco długo, by włamanie było możliwe.

Anzu pilnuje schodów, po których kwestorka będzie wracać, tymczasem pozostała trójka próbuje dostać się do jej komnaty. Po “otwarciu” drzwi za pomocą Acid Orba rzuconego przez Quinna ich oczom ukazuje się pokój, którego strzegą homunculusy. Jeden ze strażników zadaje wkrótce piskliwym głosikiem zagadkę: “Kosztowny to dar, choć nie ma początku, ni końca, a w środku nic”. Po chwili namysłu Anzu podaje właściwą odpowiedź: “pierścień” i homunculusy rozstępują się, przepuszczając bohaterów do wewnętrznej komnaty. Morgran zostaje na straży przy drzwiach a Quinn i Zaela przeszukują pokój. Po dokładnych oględzinach biurka kwestorki Zaela znajduje w nim ukryty schowek, w którym znajdują się 3 listy:

2 rozpieczętowane:

“1. Paelias Donn’Theath

2. Lianna Baum

3. Cale Key’leth

4. Amnon J’honn

5. Henri Vanmwelden

M.”

“Baronetta jest źródłem. Niedługo podejmiemy kroki.

M.”

i jeden nie wysłany:

“Wszystko co zdobyłam zostało skradzione. Myślałam, że mi ufasz. Czekam na szybką odpowiedź.

Eleesa”

Zaela podmienia pod listy strony, które wyrwała z książki i postanawia nie zostawić śladów. Kwestorka wraca zanim udaje się Zaeli dokończyć rytuał Make Whole, aby scalić drzwi wejściowe (po nie do końca fortunnie rzuconym Acid Orbie Quinna), bohaterom udaje się jednak uśpić jej czujność.

View
Sesja 1
Zawiązki intrygi

Anzu i Flynn przyjeżdżają do miasta i spotykają się z kapłanem Ioun Alainem Lonnem. Spodziewali się co prawda kapłana Titusa (który to właśnie zaprosił Anzu do miasta), ale okazuje się, że on zaginął i Alain pełni jego obowiążki jako główny kapłan Ioun w Skarsgardzie. Alain udziela Anzu i Flynnowi noclegu w świątyni.

Do miasta wraca również z delegacji asystentka wykładowcy historii Cale’a Key’letha, Zaela Zandrell i z rozmowy z nim oraz z Baldrinem Codem dowiaduje się o morderstwach wykładowcy rytuałów, tieflinga Amnona J’honna (został zasztyletowany i znaleziony w szafie w swojej komnacie tydzień później, choć Baldrinowi zdaje się, że widział go w trakcie tego tygodnia) oraz niziołka Carla, asystenta bibliotekarza Henriego (rozpłatał go ukryty między regałami biblioteki wahadłowy topór).

W związku z morderstwami rektor zwołuje rada magicznego uniwersytetu, w której uczestniczą bohaterowie. Rektor postanawia, że właśnie oni, z racji pozycji paladynki Ioun Anzu Chih powinni przeprowadzić dochodzenie odnośnie zabójstw. Zaela Zandrell ma nadzorować ich dochodzenie, jako pracowniczka uczelni.

Bohaterowie badają sceny obydwu mordów, oraz ciała zabitych. Anzu przeprowadza dokładne oględziny ciała Amnona i dowiaduje się, że ciosy sztyletem zostały zadane wprawną ręką.

Bohaterowie uznają, że powinni znaleźć kleryczkę Mae, jedyną, która przeżyła atak koboldów na orszak kapłana Titusa. Znajdują ją w “Kapeluszu Maga”, jednej z tawern, gdzie Mae zapija smutki. Młoda kleryczka opowiada bohaterom dokładnie o zasadzce koboldów. Nie wie czy Titus przeżył; jej koń poniósł ją zanim zobaczyła jaki spotkał go los i tylko dzięki temu uszła z życiem. Po tej opowieści Mae wymiotuje na podłogę, ku obrzydzeniu Zaeli i traci przytomność.

Anzu, Zaela i Flynn postanawiają odstawić ją do świątyni. Po drodze jednak atakuje ich grupa rzezimieszków. Nie stanowią oni co prawda większego problemu, jednak jeden z ich przywódców ucieka, a drugi ginie w trakcie ucieczki (pośliznął się na oblodzonym przez Zaelę, za pomocą czaru Icy Terrain, bruku i rozbił sobie głowę).

Po tej krótkiej potyczce bohaterowie rozdzielają się. Anzu Chih zostaje w świątyni, Zaela Zandrell rusza na uniwersytet, a Flynn Redwood udaje się pod miasto, w miejsce ataku na kapłana Titusa.

Po powrocie na uczelnię Zaela Zandrell dowiaduje się od rozhisteryzowanej księżniczki Laury, że ktoś porwał albo zamordował baronettę Von Arden, jedną z młodych adeptek magii i przyjaciółkę Laury. Księżniczka podejrzewa jej kochanka Williama. Zaela niezwłocznie wzywa Anzu oraz jej starego przyjaciela, krasnoluda Morgrana, który akurat ją odwiedził.

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.