Zaela Zandrell

Description:

Wizard

Orb of Imposition

languages: Common, Elven

age 24

Good, Deity: Ioun

str 8 con 13 dex 12 int 17+2(human) wis 13 cha 12

Feats: Arcane Reserves, Expanded Spellbook, Ritual Caster (wizard)

Skills: Arcana, Diplomacy, History, Insight, Dungeoneering

Powers: Scorching burst, Cloud of dagger, Icy Terrain, Freezing Cloud, Sleep, Ray of Frost


Wondrous Items

Orb of Debilitating Languor

Bio:

Wygląd: Fioletowe średniej długości wlosy, brązowe oczy Preferuje kolor biały, fioletowy i jasnoniebieski z domieszką złotego lub żółtego Buty z cholewami oraz długie jeżdzieckie skórzane rękawice Nosi srebrny wisorek Wiek 24

Zaela Zandrell, adeptka magii pierwszej kategorii. Ukończyła 8 letnie studia magii na magicznym uniwersytecie w Skarsgardzie z wyróżnieniem. Po zakończeniu studiów przyjęła posadę asystentki Cale’a Key’letha, wykładowcy historii.

Punktualna i skrupulatna, powaznie traktuje każde zadanie jakie przed nią stoi starając się dązyć do perfekcji w tym co robi aczkolwiek czasami zdaża się że poniosą ją nerwy. Zawsze stara się skończyć to co zaczeła. Woli sama decydować o swoim losie i często “sama wie lepiej co robi”.

Nosi zwykle modne kroje i fryzury, jej nico ekstrawagancki styl bycia wyraża kolor jej wlosów, aczkolwiek fiolet i niebieksi to jej ulubione kolory (do pary z fiołkowymi perfumami, których zapach jest jej nieodzowną wizytówką). Nie przepada za kwiatami, uważa że biżuteria jest lepszym przyjacielem kobiety niż marnowanie kwiatów.

Nie cierpi się spóźniać i nie toleruje spóźnialskich, podobnie jak brudu (z racji tego nie przepada za prostackimi krasnoludami).

Dobrych manier oraz obycia w świecie nauczyła ją jej ciotka u której się wychowywała. Rodziców prawie nie znała, jej całym światem była ciotka i wuj. Rodzina Zandrell była niegdyś bogatym rodem jednakże z biegiem lat oraz najazdami orków na ziemie jej rodzian straciła majątek i stopniowo poadła w niepamięć a niegdyś tętniący życiem dworke rodziny Zandrell zmienił się w na wpół zaniedbaną ruinę. Aczkolwiek nazwisko Zandrell zapisało się na kilku kartach historii okolicznych krain. Jest dumna z tego faktu, być może kiedyś ponownie przywróci świetność temu nazwisku oraz odbuduje dawną świetność jej podupadającej rodzinnej śiedziby. Jej ciotka była jedną z ostatnich osób, które pamiętały jeszcze schyłek świetności rodu Zandrell.

Od małego, Zaela przejawiała skłonności do magii. Ciocia wysłała ją więc na uniwersytet.

Zaela

Zaela Zandrell

The Magic University toudimg